ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7894534
*
nr 789 4534
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 91
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 17:56:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 23:58:53
1
100 kr
4/11 13:57:30
2
250 kr
5/11 17:18:54
3
250 kr
5/11 17:51:51
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
*
Spegel
nr 789 4534
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 91
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 23:58:53 | 1 | 100 kr |
4/11 13:57:30 | 2 | 250 kr |
5/11 17:18:54 | 3 | 250 kr |
5/11 17:51:51 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15